Dla stolarzy, którzy dostarczają własne materiały, szczególnie przy dużych pracach, narzędzie laserowe staje się oszczędniejsze w czasie rzeczywistym. Potrzeba mniej niż minuty, aby podsumować wymagania dotyczące deski bazowej, formowania butów i formowania sufitu w pomieszczeniu, nawet jeśli w pomieszczeniu znajdują się jogging’y i krótkie ściany. Narzędzie to posiada również funkcję ciągłego pomiaru, która wyświetla rosnącą odległość od ściany w miarę oddalania się narzędzia.

Stolarz a poprawa produktywności

Po podstawowych elektronarzędziach i dowolnej liczbie narzędzi ręcznych, które mogą ułatwić pracę, większość cieśli spogląda na dodanie małej sprężarki i gwoździarki pneumatycznej do swojej skrzynki narzędziowej. Dobra opcja jest pokazana tutaj:

  •  Zestaw ten zawiera kompresor, który wytwarza więcej sprężonego powietrza niż wymaga jakikolwiek pistolet do paznokci. W zestawie jest również gwoździarka wykończeniowa i 25 ft. węża powietrznego.
  • Sprężarka waży 30 lb., posiada silnik 10ampowy i pracuje na standardowym prądzie domowym 120 V. Narzędzia te są pożądane, ponieważ ułatwiają, przyspieszają i w większości przypadków są bardziej dokładne.

 

stolarz

Aby skorzystać z tej konfiguracji, wystarczy podłączyć wąż powietrza do złączy węża sprężarki i pistoletu do gwoździ. Następnie włącz kompresor, załaduj gwoździarkę paskami z gwoździami i jesteś gotowy do pracy. Ze względów bezpieczeństwa spust narzędzia jest uruchamiany tylko wtedy, gdy wciśnięty jest przełącznik nosowy (umieszczony w miejscu, w którym gwóźdź wychodzi z pistoletu).

Jeśli ten wyłącznik bezpieczeństwa nie zostanie mocno dociśnięty do przedmiotu obrabianego, spust nie spowoduje odpalenia gwoździa. Sprężarka jest na stałe nasmarowana, a pistolet do gwoździ wymaga tylko kropli lub dwóch lekkich olejów wciśniętych w złącze węża powietrznego przed rozpoczęciem pracy każdego dnia. Gwoździarka może być również przystosowana do osadzania główek gwoździ tuż pod powierzchnią materiału, z którego są one wykonane.

Stolarz a sprzęt z oprogramowaniem do zarządzania projektami budowlanymi

Gwoździe do pistoletów są montowane w „pałeczki”, które są sklejane ze sobą, aby umożliwić ich załadunek do magazynu gwoździarki (wyobraź sobie, że ładowanie gwoździ odbywa się indywidualnie!). Są one dostępne w pudełkach po 1.000 lub więcej gwoździ i mają jasne wykończenie, wyciosane punkty i główki, które mocno trzymają się drewna. Inne długości są dostępne w zależności od zakupionej gwoździarki.

Śledzenie wszystkich ruchomych części dużego projektu może być trudnym zadaniem, zwłaszcza jeśli pracujesz z członkami zespołu, którzy pracują autonomicznie nad pewnymi zadaniami. Znalezienie sposobu organizacji, komunikacji i śledzenia postępów może być różnicą pomiędzy zadaniem, które trafia w projektowane cele, a zadaniem, które kończy się z opóźnieniem w stosunku do harmonogramu i przekroczenia budżetu.